اخباراخبار آستانبقاع متبرکه

حرم امامزادگان سنگری برای اسلام

روز بزرگداشت حضرت زینب خواهر امام رضا علیهم السلام

همزمان با روز بزرگداشت حضرت زینب خواهر امام رضا علیهم السلام، گردهمایی با حضور هیئت امنای امامزادگان استان اصفهان و حجت الاسلام بلک مدیرکل امور خیریه و اوقاف اصفهان برگزار گردید.

حجت الاسلام بلک مدیر کل امور خیریه و اوقاف اصفهان ضمن تشکر از میزبانی حرم مطهر خواهر امام رضا علیه السلام و تبریک روز تکریم امامزادگان گفت:  حرم های امامزادگان باید کانون انتشار معارف اهل بیت گردد، ولایت شناسی و ولایت مداری باید نقطه آغازین این امامزادگان باشد. امروز این اماکن متبرکه هرکدام سنگری برای اسلام، اهل بیت و تشیع هستند و پایگاهی برای حفاظت و حراست از انقلاب اسلامی ما و مکتب اهل بیت علیهم السلام است.

در ادامه حجت الاسلام صادق زاده مدیر اجرایی آستان ضمن تبریک دهه کرامت به نسب شناسی تاریخی بنت موسی بن جعفر علیهم السلام و فضیلت خدمت به درگاه اهل بیت و خاندان ایشان پرداخت.

محمدصالح طیب نیا مدیر بنیاد آلاء با اشاره به آیه ۳۶ سوره نور خاطرنشان کرد: کارکردی که خداوند برای این بیوت در نظر گرفته است، این است که محلی برای ذکر و تسبیح خدای سبحان باشند، پس باید در حرم های اهل بیت نیز همین اتفاق بیافتد. اینجا قطب هایی ست برای عبادت، انس و توسل مردم با خداوند؛ اینجا ملجأ و پناه دل شکستگان است که از جاهای متعدد می آیند تا حاجات معنوی خود را بگیرند.

وی امری که باید در امامزادگان تقویت شود را توجه به ذکر عملی دانست و گفت: برنامه ریزی اجتماعی و فرهنگی در بقاع متبرکه که مردم را در عمل به دین نگه دارد باید با رویکردی نوین اتفاق بیافتد و مردم اینجا را فقط ملجأ معنوی نبینند بلکه مسائل مادی، معنوی، اجتماعی و معیشت آنها نیز تامین شود. امری که با شیوع ویروس کرونا در این حرم مطهر محقق شد. پتانسیل های حرم های مطهر بسیار زیاد است و اکثر مردم ما ارادتمند به اهل بیت هستند و درپایان به معرفی بنیاد خیریه آلاء که در جهت تغییر روش های خیرخواهانه تاسیس شده، پرداخت.

 

جهت مشاهده تصاویر کلیک نمایید

نوشته های مشابه

بستن