حرم در شب رحلت حضرت معصومه غرق در عزا شد

حرم مطهر حضرت زینب بنت موسی بن جعفر (علیهم السلام) در دهم ربیع الثانی مصادف با شب رحلت حضرت فاطمه معصومه(علیهاالسلام) غرق در ماتم و عزا شد.

به گزارش روابط عمومی آستان مقدس، همزمان با شب وفات کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه(علیهاالسلام) زائران و مجاوران به این بارگاه نورانی مشرف شدند تا وفات خواهر این امامزاده واجب التعظیم را به پیشگاه مقدس ایشان تسلیت عرض کنند.

حجت الاسلام و المسلمین اهتمام در مراسم عزاداری شب رحلت کریمه اهل بیت (علیهم السلام) درباره جایگاه و فضیلت زیارت حضرت فاطمه معصومه (علیهاالسلام) به ایراد سخنرانی پرداخت.

حجت الاسلام اهتمام در این ویژه برنامه با اشاره به اینکه قم سرزمین مقدسی است، اظهار کرد: قم از گذشته مورد توجه ائمه(علیهم السلام) بوده است و به برکت حضرت معصومه(علیهاالسلام) از این شهر به عنوان حرم و پناهگاه اهل بیت(علیهم السلام) یاد کرده‌اند.

خطیب شب وفات حضرت معصومه(علیهاالسلام) در حرم مطهر حضرت زینب (علیهاالسلام) افزود: امام صادق(علیه السلام) در روایتی می‌فرمایند که «کعبه، حرم خدای متعال، مدینه حرم رسول الله(صلوات الله علیه) و کوفه حرم امیرالمومنان(علیه االسلام) است و حرم همه ما اهل بیت(علیهم السلام) قم است» که این سخن گرانقدر پیش از به دنیا آمدن حضرت معصومه(علیهاالسلام) است.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *