دیدار جمعی از مسئولین حرم مطهر با آیت الله مستجابی

جمعی از مسئولین حرم مطهر حضرت زینب بنت موسی بن جعفر (علیهم السلام) اصفهان با آیت‌الله سید مرتضی مستجاب الدعواتی مشهور به «مستجابی» دیدار و گفت و گو کردند.

به گزارش روابط عمومی آستان مقدس، در این دیدار که صبح امروز (یک شنبه) برگزار شد، علیرضا جوادی؛ عضو هیئت امنا، بهزاد صبری؛ مدیر اجرایی، حجت الاسلام محمدرضا طاهری؛ مسئول طرح و برنامه و علی مشکاتی؛ مسئول امور اجتماعی آستان مقدس حضرت زینب (علیهاالسلام) حضور داشتند.

گفتنی است، آیت‌الله سید مرتضی مستجاب الدعواتی مشهور به «مستجابی» فرزند حاج سید اسدالله مستجاب الدعواتی و نوۀ آیت‌‌الله سید ابوالحسن صدرعاملی، معروف مستجاب الدعواتی، در ۱۳۰۲ به دنیا آمد.

وی که از علمای سر‌شناس شهر اصفهان است، به علت نسبت خانوادگی و اینکه خود از خاندان صدر است، از جوانی رابطه‌ای نزدیک و صمیمی با امام موسی صدر داشته است که این دوستی و تعلق خاطر، همچنان به قوت خود باقی است.

آیت‌الله مستجابی تحصیلات خود را در حوزه علمیه تهران و نجف ادامه داد و موفق به اخذ درجه اجتهاد از آیت‌الله سید ابوالحسن اصفهانی شد.

او یکی از مبارزان سیاسی در دوره ملی شدن صنعت نفت و از نزدیکان آیت‌الله کاشانی به شمار می‌رود.

آیت‌الله مستجابی در امور خیریه و عام المنفعه از سوابق طولانی برخوردار است و همچنین دستی نیز در حوزه شعر و ادب و هنر دارد.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *