نماز طلب باران در حرم مطهر حضرت زینب اقامه شد

نماز طلب باران صبح امروز ( جمعه ) ۲۲ دی ماه با حضور گسترده مردم شهید پرور اصفهان به امامت آیت الله سید ابوالحسن مهدوی؛ نماینده مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه موقت اصفهان در حرم مطهر حضرت زینب بنت موسی بن جعفر (علیهم السلام) اقامه شد.

به گزارش روابط عمومی آستان مقدس، مردم مومن و خداجوی شهر اصفهان با اقامه نماز استسقاء و دعا و مناجات به درگاه الهی، از خداوند متعال طلب نزول باران کردند.

آیت الله سید ابوالحسن مهدوی در خطبه های این نماز با بیان اینکه دعا تأثیر خود را دارد، عنوان کرد: شهید ثانی می فرماید اگر در مرحله اول باران آمد، همان خیلی عالی است و دعا مستجاب شده است ولی اگر حکمت الهی نبود و باران نیامد می فرماید: نماز را اعاده کنید و مأیوس نباشید.

وی در ادامه افزود: وقتی با خدا حرف می زنید با اطمینان به تأثیر دعا حرف بزنید. در روایت داریم که قدرت الهی بر حکمت خداوند غلبه ندارد، این به این معنا است که خداوند متعال قدرت دارد باران را نازل کند اما همیشه آن چه را عمل می کند حکمت و مصلحتش است.

امام جمعه موقت اصفهان در خطبه دوم نماز استسقاء با اشاره به اینکه بعضی از گناهان را نباید انجام دهیم ولی بعضی گناهان را نباید نزدیک آن ها هم بشویم، افزود: علت این است که بعضی گناهان وسوسه انگیز است و در روایت داریم که اگر نزدیکش شدیم و ذکر در گناه کردیم، امیرالمومنین (علیه السلام ) می فرمایند: که آخر در گناه می افتیم.

نماینده مجلس خبرگان رهبری در ادامه خاطرنشان کرد: داستانی از زُهری یکی از یاران امام سجاد (علیه السّلام) نقل شده است. ایامی بود که خشک سالی شده بود و باران نمی‌بارید. همه‌ی مردم برای نماز باران جمع شدند، تا شاید بارانی بیاید، اما نیامد. پس از نماز، دیدم که غلامی آمد و در گوشه ای به سجده افتاد و گفت: «خدایا، تا باران نفرستی، سر خود را از سجده بلند نمی‌کنم». بعد از لحظاتی ابری آمد، باران شدیدی گرفت. آن غلام پس از سجده به سمت شهر حرکت کرد، او را تعقیب کردم. دیدم وارد منزل امام سجاد (علیه السّلام) شد.

حضرت آیت الله مهدوی ادامه داد: زُهری می‌گوید: متوجه شدم که این فرد غلام امام سجاد (علیه السّلام) است. فردای آن روز به منزل امام سجاد (علیه السّلام) رفتم و گفتم که آمده ام غلامی از غلامان شما را بخرم. حضرت فرمود: همه‌ی غلامان را بیاورید. وقتی همه آمدند، هر چه نگاه کردم، آن غلام را نیافتم. گفتم: آیا غلام دیگری در منزل دارید؟ گفتند: فرد دیگری در اسطبل است، درخواست کردم او را نیز ببینم. وقتی او را آوردند، دانستم همانی است که می‌خواهم. قیمتش را پرسیدم، حضرت فرمود: پول نیاز نیست، آن را به تو بخشیدم. وقتی غلام متوجه شد، آن غلام گفت: چرا می‌خواهی مرا از آقایم جدا کنی؟ گفتم: من می‌خواهم با شما باشم. گفت: برای چه؟ گفتم: برای قصه‌ی دیروز. زُهری گفت: همین که آن غلام متوجه شد ماجرا لو رفته است، گفت: خدایا، حال که چنین شد، دیگر از تو عمری نمی‌خواهم. عمر مرا بگیر. همین که از منزل خارج شدم، دیدم یکی از غلامان حضرت به دنبالم آمده و گفت: زُهری! آقا می‌فرماید آن غلام از دنیا رفت. اگر می‌خواهی دوستت را تشییع کنی، بیا.

همچنین در ابتدای این مراسم مردم متدین و زائرین بارگاه نورانی خواهر بزرگوار امام رضا ( علیه السلام ) هم نوا با حاج مجید ربانی زیارت آل یس را زمزمه کردند و با توسل به امام زمان ( ارواحنافداه ) دست نیاز به سوی معبود خود دراز کرده و از خدای خود طلب باران الهی را نمودند.

گفتنی است در این مراسم، حجت الاسلام رضا صادقی؛ مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، حضرت آیت الله عبدالقائم شوشتری، حضرت آیت الله مهاجر، علی شمسی؛ مدیر منطقه ۱۴ شهرداری، علما و جمعی از مسئولین شهر اصفهان حضور داشتند.

برای دیدن تصاویر بر روی عکس کلیک کنید

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *