از کارکنان ایستگاه شماره ۱۹ آتش نشانی تجلیل شد

ظهر امروز (شنبه) همزمان با روز آتش نشانی و ایمنی از کارکنان ایستگاه شماره ۱۹ آتش نشانی اصفهان با اهدای لوح سپاس تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی آستان مقدس، همزمان با فرا رسیدن روز آتش نشانی و ایمنی جمعی از مسئولین حرم مطهر حضرت زینب بنت موسی بن جعفر (علیهم السلام) اصفهان با حضور در ایستگاه شماره ۱۹ آتش نشانی اصفهان از دلیرمردان آتش نشان که ایثارگرانه جان ارزشمند خود را در راه نجات زندگی دیگران به خطر می اندازند تجلیل شد.

جمعی از مسئولین حرم مطهر حضرت زینب بنت موسی بن جعفر (علیهم السلام) اصفهان با حضور در جمع صمیمی آتش نشانان ایستگاه شماره ۱۹ آتش نشانی اصفهان روز آتش نشانی و ایمنی را به کارکنان این ایستگاه تبریک گفتند و از تلاش های شبانه روزی آتش نشانان که همچون فرشتگان آسمانی نجات بخش جان هم نوعان خود هستند با اهدای لوح سپاس قدردانی کردند.

گفتنی است؛ در روز ۷ مهر ۱۳۵۹ وقتی که دشمن بعثی به پالایشگاه آبادان حمله هوایی کرد، آتش نشانان منطقه و شهر های اطراف برای مهار آتش به پالایشگاه رفتند که در حین عملیات خاموش کردن آتش، مجدداً هواپیماهای دشمن اقدام به بمباران پالایشگاه می کنند که منجر به شهادت تعداد زیادی از آتش نشانان می شود.

طرح تعیین روز آتش نشانی و ایمنی در سال ۱۳۷۹ توسط ستاد هماهنگی امور ایمنی و آتش نشانی کشور پیشنهاد و توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور تائید شد. این روز با هدف ترویج ایمنی و پیشگیری از حوادث در سطح کشور هم چنین یادآوری حماسه آفرینی ها و از خود گذشتگی های آتش نشانان میهن اسلامی در عرصه دفاع مقدس نامگذاری شده است. ایجاد زمینه های مناسب برای آموزش همگانی مردم در جهت پیشگیری از بروز حوادث مختلف و حفاظت از سرمایه های ملی نیز از دیگر اهداف نامگذاری این روز است.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *