رفع معضلات اجتماعی منطقه ۱۴ با توسعه حرم مطهر حضرت زینب علیهاالسلام

نشست مشترک هیئت امنای آستان مقدس حضرت زینب خواهر امام رضا علیهماالسلام با اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان به ویژه کمیسون فرهنگی و شهردار منطقه 14 شهرداری اصفهان 20 آذرماه 1399 برگزار گردید.

در این جلسه تعیین وضعیت طرح میدان شهری؛ که می تواند به حل چالش های فرهنگی، اجتماعی و جبران کمبود زیرساخت های موجود در منطقه کمک کند با چشم انداز تبدیل شدن به قطب زیارت و گردش گری معنوی و ایجاد فضاهای فرهنگی، اجتماعی بررسی شد.

رییس و ‌اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان، مسئولین و شهردار منطقه در خصوص پیگیری این موضوع تا به سرانجام رسیدن و ایجاد شرایط مطلوب، قول مساعد دادند

به گفته مسئولین و مدیران حرم حضرت زینب خواهر امام رضا علیهما السلام، بزرگترین چالش های این منطقه کمبود زیرساخت های فرهنگی و اجتماعی است که این حرم مطهر با اجرای کامل طرح توسعه بخشی زیارتی و منطقه پیرامونی آن در قالب میدان شهری، می تواند مرکز تحولات فرهنگی شهر باشد.

با توجه به اینکه منطقه ۱۴یکی از مناطق آسیب پذیر، آسیب دیده و دارای معضلات اجتماعی در شهر اصفهان است،  اجرای طرح توسعه حرم مطهر با هدف تبدیل شدن به قطب مهم زیارتی کشور، ایجاد میدان شهری و مجموعه های پیرامونی آن با موضوع تحول در بافت فرسوده با محوریت فرهنگی و اجتماعی انجام خواهد پذیرفت و امنیت و اقتصاد و فرهنگ موردنیاز منطقه تامین می گردد.

همچنین توسعه فضاهای زیارتی مطلوب در حرم مطهر حضرت زینب سلام الله علیها و ایجاد زیر ساخت های جذب و اسکان زائرین کشوری خصوصاً بین المللی می تواند موتور محرک توسعه شمال شهر اصفهان باشد که با محوریت حرم مطهر در چهار حوزه زیارتی معنوی، فرهنگی و اجتماعی، اشتغال زایی و معیشت باشد.

 

جهت مشاهده تصاویر کلیک نمایید