طرح مقابله با آسیب های اجتماعی برای 19 هزار خانوار منطقه ۱۴

?اولین جلسه هماهنگی اجرایی طرح مقابله با آسیب های اجتماعی منطقه ۱۴ (جامعه محور) به همت حرم مطهر حضرت زینب (س) و با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان ظهر امروز در حرم مطهر حضرت زینب (س) خواهر امام رضا (ع) برگزار شد.

?در این جلسه دکتر مهدی اسماعیلی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان، غلامرضا شاهمرادی رییس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی اداره کل آموزش و پرورش استان، مریم ژاله رئیس اداره مراقبت در برابر آسیبهای اجتماعی اداره کل آموزش و پرورش استان، محمد ادیب رئیس سازمان بسیج دانش آموزی، امینی معاون پرورشی ناحیه ۴ آموزش و پرورش استان اصفهان، حجت الاسلام محسن صادق زاده مدیر اجرائی حرم، محمد صادق سجادزاده مسئول اجتماعی حرم و ۴۵ نفر از مدیران مدارس دخترانه و پسرانه مقطع ابتدایی، متوسطه اول و دوم حضور داشتند و هماهنگی های لازم برای اجرای این طرح صورت گرفت.

?در ابتدای این نشست سرکار خانم ژاله فرآیند اجرایی این طرح را برای مدیران مدارس تشریح و در ادامه دکتر اسماعیلی بر ضرروت انجام «طرح جامع» و استفاده از ظرفیت بسیج دانش آموزی و معاونین پرورشی ناحیه ۴ تاکید کردند.

?قرار است در این طرح ۱۹ هزار نفر از خانوارهای مدارس منطقه ۱۴ برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی در ۳ کارگاه آموزشی – مشارکتی متوالی با موضوع «تربیت فرزند و روابط اجتماعی» حضور پیدا کنند و در ادامه برای برخورداری از خدمات جامع حرم مطهر حضرت زینب (س) به شبکه مخاطبین اجتماعی این آستان یپیوندند و از خدمات مشاوره و دوره های تکمیلی برخوردار شوند.

?این کارگاه ها از هفته آینده هر روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۵ تا ۱۷ در حرم مطهر حضرت زینب (س) برگزار می گردد و بر اساس جدول زمانبندی بازه اجرایی آن یک سال و شش ماه خواهد بود.

?در پایان این نشست حاضرین ناهار را میهمان ضیافت سرای حضرت زینب (س) بودند.