حرم مطهر در غم شهادت حضرت فاطمه به سوگ نشست

هم‌زمان با ایام شهادت دخت نبی‌مکرم اسلام، بارگاه منور خواهر بزرگوار امام رضا (علیه السلام) رخت عزا بر تن کرد و صحنه عزاداری و سوگواری محبان اهل بیت (علیهم السلام) بود.

به گزارش روابط عمومی آستان مقدس، همزمان با ایام شهادت یگانه بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (علیهاالسلام) ارادتمندان به ساحت مقدس اهل بیت (علیهم السلام) به این بارگاه نورانی آمده بودند تا شهادت جانسوز این بانوی بزرگ اسلام را محضر حضرت ولی عصر (ارواحنافداه) تسلیت عرض کنند و با یادآوری سیره و سبک زندگی حضرت زهرا (علیهاالسلام) نام ایشان و عظمت شخصیتشان را بیش از پیش جاودان نگه دارند.

به همین مناسبت، مراسم عزاداری ایام فاطمیه اول از روز چهارشنبه ۱۱ بهمن ماه به مدت ۳ شب در حرم مطهر حضرت زینب بنت موسی بن جعفر (علیهم السلام) برگزار شد.

«سیره تربیتی حضرت فاطمه (علیها السلام)»، «فرهنگ ایثار و شهادت» از موضوعاتی بود که توسط حجج اسلام و المسلمین مهدی گرجی و سید جواد مهاجر و سرهنگ پاسدار نصرالله شکل آبادی بیان ‌شد.

در این مراسم معنوی ذاکران و مداحان اهل بیت (علیهم السلام) رسول میرباقری، محمد نریمانی، امیر ملکی و مجتبی سعادت به ذکر مصیبت و عزاداری شهادت مظلومانه حضرت صدیقه طاهره (علیهاالسلام) پرداختند.

همچنین در حاشیه این مراسم غرفه آشنایی با حضرت فاطمه زهرا (علیها السلام) ویژه کودکان دایر بود.

در این ویژه برنامه که با همکاری حوزه بسیح ۱۷ مقداد و جمعی از ارادتمندان به بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (علیهاالسلام) برگزار شد، خانواده شهید مدافع حرم مهندس حسین آقادادی حضور داشتند.

برای دیدن تصاویر بر روی عکس کلیک کنید

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *